Menu

Ik begin geloof ik te bestaan

Over pleasen en hoe ik er grip op kreeg

Ik begin geloof ik te bestaan

Over pleasen en hoe ik er grip op kreeg

Auteur:
Johanna Nolet

€ 23.99
Reserveer nu

In Ik begin geloof ik te bestaan deelt Johanna Nolet haar ervaring met en onderzoek naar het meest voorkomende en tegelijkertijd onderbelichte overlevingsmechanisme: fawning. De vierde traumarespons na fight, flight en freeze.

Na jarenlange therapie heeft Johanna nog altijd moeite met ‘gewoon’ zeggen wat ze wil. Ze ontdekt dat het overlevingsmechanisme fawning, oftewel pleasen, geactiveerd wordt zodra er een conflict ontstaat, waardoor zij zelf niet meer aan het roer staat. Voor het eerst in haar leven voelt ze begrip voor alle keren dat ze ja zei terwijl ze nee voelde. Haar bewogen jeugd en kwetsbare positie als vrouw in de maatschappij hebben invloed op de ‘keuzes’ die ze als volwassen vrouw maakt.

Dit boek biedt een verhelderende blik op de noodzaak en gevolgen van fawning binnen relaties en toont de bevrijdende kracht van het erkennen en begrijpen van deze overlevingsstrategie.

Dit boek legt een vaak onderbelicht, maar cruciaal trauma-mechanisme bloot: fawning. Johanna Nolet geeft een stem aan de stille worsteling van velen die pleasen om te overleven. Haar verhaal is een confronterend en bevrijdend testament van menselijkheid en veerkracht. Onmisbaar voor iedereen die de complexe dans tussen trauma, identiteit en herstel wil begrijpen.” Jim van Os, hoogleraar psychiatrie

Uitvoering
Paperback

ISBN: 9789043937504
Pagina's: 366 pagina's
Publicatiedatum: 2025-03-25

Niet op voorraad
Gratis verzending vanaf €19,95

Op werkdagen voor 21.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Regelmatig gratis e-books

Onze veilige betaalmethoden: