Menu

Vergeten plekken, vergeten mensen

Een atlas van het Nederlands slavernijverleden

€ 29.90

Vergeten plekken, vergeten mensen

Een atlas van het Nederlands slavernijverleden

€ 29.90
Leendert van der Valk | Nederlands | 472 pagina's
Paperback € 29.90
Gratis verzending
Direct verkrijgbaar via Boekenwereld.com
  • Gratis verzending vanaf € 19,95
  • Voor 22:00 besteld, morgen in huis
  • 14 dagen bedenktijd

Boekenwereld.com is de onlineboekwinkel van Theologie.nl

Wat we denken te weten over het Nederlands slavernijverleden, is slechts een fractie van het volledige verhaal. Achter het bekende narratief van de trans-Atlantische mensenhandel gaat een wereldwijde geschiedenis schuil van ontvoering, uitbuiting en vergeten levens. Die geschiedenis strekt zich uit van Afrika tot Azië en Amerika, van 1595 tot in de twintigste eeuw.

In Vergeten plekken, vergeten mensen brengt journalist Leendert van der Valk de werkelijke omvang van dit verleden in kaart. Hij voert je langs onbekende gebieden waar Nederlanders mensen tot slaaf maakten en geeft een stem aan hen die eeuwenlang buiten beeld bleven: een Molukse jongen in Japan, inheemse kinderen op Aruba, een Indiase moslima in Zuid-Afrika. Zij zijn onze gidsen in een reis door de vergeten hoofdstukken van de Nederlandse slavernijgeschiedenis.

Vergeten plekken, vergeten mensen is een indringende zoektocht naar wat eeuwenlang buiten beeld bleef en legt de blinde vlekken van ons nationale geheugen bloot.

 

Leendert van der Valk schrijft onder meer voor NRC en De Groene Amsterdammer en is docent journalistiek aan de UvA. Hij richt zich op verhalende journalistiek, doet historisch onderzoek naar het koloniale verleden en is muziekjournalist.

Zijn boeken Duivelsmuziek en Voudou werden genomineerd voor de Bob den Uylprijs.

Uitvoering:
Paperback
ISBN:
9789024471898
NUR:
320 - Literaire non-fictie algemeen 680 - Geschiedenis algemeen
Uitgever:
Koninklijke Boom uitgevers PW
Imprint:
Boom
Pagina's:
472 pagina's
Publicatiedatum:
2026-05-12
Voorraad:
Op voorraad