Menu

Premium

Preekschets Handelingen 2:42

PinksterenHandelingen 2: 42 ‘Ze bleven trouw aan het onderricht van de apostelen, vormden met elkaar een gemeenschap, braken het brood en wijdden zich aan het gebed’Schriftlezingen: Handelingen 2:1-11 en 2:41-47Thema: Getuige van Hem – een levend bewijs (NLB 388:5)Het eigene van de zondag Met Pinksteren lezen we dóór na het enthousiaste begin met de uitstorting van de heilige Geest. Vervuld raken is één ding, vervuld blijven een ander. De uitwerking van de doop met Gods Geest is misschien minder spectaculair maar minstens zo belangrijk. Het evangelie valt neer als een milde regenbui, vindt een bedding en wordt een stroom die

Wellicht ook interessant

None

Recensie over Luisteren. Klein kompas voor meer verbinding

“Luisteren. Klein kompas voor meer verbinding” van Ben de la Mar, Utrecht 2026 Met dit handzame boekje van 96 pagina’s biedt Ben de la Mar ons een praktisch kompas om alle potentie die in een luisterend gesprek opgeslagen ligt, te laten opbloeien. Dit kompas is de vrucht van een levenslange oefening in luisteren van de kant van de auteur en is een waar kleinood voor hulpverleners en geestelijke verzorg(st)ers, voor leken en professionals binnen het vrijwilligerswerk en in counseling en/of pastoraat. 

None

Recensie over Wat als we niet alleen zijn? Twintig verhalen over geloof en kosmos

Zo vaak verschijnt er geen boek van een theoloog waarin hij of zij spannende vragen stelt door middel van fictie in plaats van een theoretische uiteenzetting (al dan niet gelardeerd met wat praktijkvoorbeelden). Laat staan dat het om sciencefiction gaat. Alleen al om zijn creatieve invalshoek valt Ruben van Wingerden te prijzen. In Wat als we niet alleen zijn? denkt hij na over wat Christus’ verlossingswerk betekent voor (mogelijke) aliens en allerhande buitenaardse wezens – of hoe we ze ook noemen.

Nieuwe boeken