Menu

None

Uitnodiging boekpresentatie biografie Berkhof

Hendrikus Berkhof is een van de meest invloedrijke Nederlandse theologen van de twintigste eeuw. Karel Blei schreef het fascinerende levensverhaal van deze communicatieve theoloog, die er naar zocht om het evangelie slagvaardig te maken in de naoorlogse samenleving. Blei schetst Berkhof als een creatieve gangmaker, die de kerk een weg probeerde te wijzen tussen star traditionalisme en stuurloos modernisme door. Zo maakte hij op overtuigende wijze geschiedenis in de oecumene.

Vrijdag 22 mei vindt de feestelijke presentatie plaats van de biografie Hendrikus Berkhof. De presentatie wordt gehouden in de Kloosterkerk in Den Haag (Lange Voorhout 4, 2514 ED Den Haag). Inloop is vanaf 14.00 uur. Het programma start om 14.30 uur en is als volgt:

ยท Opening door Robert Jan Bakker, dagvoorzitter

ยท Uitreiking van het eerste exemplaar van de biografie aan Karel Blei en zijn dochter, Petra Dorigo-Blei

ยท Reactie van Karel Blei, in samenwerking met Maarten den Dulk

ยท Uitreiking van exemplaren aan:
Map Berkhof
Eginhard Meijering
Trijnie Bouw, Praeses van de synode van de Protestantse Kerk in Nederland
Rick Benjamins, namens de PThU

ยท Inhoudelijke bijdragen door Evert Jonker over het werk van Karel Blei en door Herbert Wevers als promovendus van Berkhof

ยท Muzikale medewerking door Geerten van de Wetering, de organist van de Kloosterkerk.

Na afloop is er tijdens de borrel gelegenheid voor ontmoeting. De biografie Hendrikus Berkhof zal verkrijgbaar zijn op de boekentafel.


Wij nodigen u van harte uit om aanwezig te zijn tijdens deze feestelijke presentatie. Toegang is gratis. U kunt zich aanmelden door het invullen van onderstaand formulier.

Wij zien ernaar uit om u op vrijdag 22 mei te ontmoeten.

Met vriendelijke groet,

Arjen van Trigt, KokBoekencentrum Uitgevers

  •  *
  •  *
  •  *
  •  *

Karel Blei, Hendrikus Berkhof. Een biografie. Uitgeverij: Utrecht, KokBoekencentrum Uitgevers, 2026. 768 pp. โ‚ฌ 39,99. ISBN 9789043544405

Wellicht ook interessant

None

Recensie van het boek Nieuw mens worden

Net als het boek De weg van de vrede van Stefan Paas gaat dit boek van Jan Scheele-Goedhart over wat vroeger โ€˜het wezen van het Christendomโ€™ werd genoemd: waar draait het in het christelijk geloof om? Stefan Paas schreef zijn boek om mensen die niet bekend zijn met het christelijk geloof om aan hen uit te leggen waar het in het christelijk geloof om draait. Scheele-Goedhart schrijft zijn boek juist voor de breedte van de oecumene, omdat hij merkt dat ook trouwe kerkgangers niet echt weten waar het in het christelijk geloof om draait.

Matthijs den Otter
Matthijs den Otter
Basis

Korte Metten: Zacht op de persoon, hard op de inhoud

Toen ik net twee jaar werkervaring had, werd ik โ€“ tot mijn verbazing โ€“ aangenomen als teamleider bij een maatschappelijk projectbureau. De themaโ€™s en het contact met opdrachtgevers vond ik leuk, maar het leidinggevende gedeelte knap lastig. Met name het feedback geven. Wie was ik als 26-jarige om anderen te vertellen wat ze beter moesten doen? Wat als ze zich gekwetst zouden voelen? Toen ik dit een keer besprak met mijn eigen leidinggevende gaf hij me een tip: โ€˜Zacht op de persoon, hard op de inhoud.โ€™ Een waar feedback-credo. Een simpel, maar vernuftig uitgangspunt. Het stelt de ander centraal. Het leert je diegene allereerst te zien als mens. Maar voel je je daardoor veel vrijer om scherp feedback te geven op de inhoud, op wat die ander beter kan doen? ย Dat staat immers los van de waarde van die persoon.

Nieuwe boeken