Wat doet studeren met je geloof? 15 boeken om verder te denken
Een nieuwe studie betekent nieuwe kennis, nieuwe mensen en vaak ook nieuwe vragen. Wat gebeurt er met je geloof als je colleges volgt waarin heel anders naar de wereld, de mens of het ontstaan van het leven wordt gekeken dan je gewend bent? Geloof en wetenschap hoeven daarbij niet tegenover elkaar te staan – ze kunnen elkaar juist uitdagen en het gesprek verdiepen. Hoe verhouden schepping en evolutie zich bijvoorbeeld tot elkaar? Kun je als wetenschapper in God geloven? En wat betekenen psychologie, filosofie en nieuwe wetenschappelijke inzichten voor hoe je naar je geloof kijkt?
Juist tijdens je studententijd is er alle ruimte om zulke vragen te onderzoeken. Deze vijftien boeken helpen je daarbij op weg. Ze bieden geen gemakkelijke antwoorden, maar dagen je uit om kritisch te denken, vragen te blijven stellen en je eigen overtuigingen te onderzoeken. Natuurlijk zijn deze boeken ook heel geschikt om cadeau te geven aan een student.
Onderzoek alle dingen – Gijsbert van den Brink
In tien Bijbelstudies onderzoekt Van den Brink hoe christelijk geloof en moderne wetenschap zich tot elkaar verhouden. Hij laat zien dat wetenschappelijke inzichten het geloof niet alleen kunnen bevragen, maar ook kunnen verrijken.
Het experiment van broeder Juniper – Gijsbert van den Brink
Geloof en wetenschap worden vaak als tegenpolen gezien, maar is dat terecht? Van den Brink onderzoekt waar beide werelden elkaar aanvullen en waar er daadwerkelijk spanning ontstaat.
En de aarde bracht voort – Gijsbert van den Brink
Wat betekent de evolutietheorie voor het christelijk geloof? Van den Brink onderzoekt de gevolgen voor onder meer schepping, Adam en Eva, zondeval, lijden en Gods handelen in de wereld.
Een publieke zaak – Gijsbert van den Brink
Kan theologie volwaardig wetenschap zijn als geloof een belangrijk uitgangspunt vormt? Van den Brink onderzoekt de wetenschappelijke status van de theologie en haar plaats aan de universiteit.
Dit broze bestaan – Willem Maarten Dekker
Wat betekent het om God Schepper te noemen in een wereld die door evolutie is ontstaan? Dekker doordenkt schepping, kwetsbaarheid en evolutie vanuit theologisch perspectief.
Kan de wetenschap alles verklaren? – John C. Lennox
Zijn wetenschap en geloof werkelijk elkaars tegenstanders? Wiskundige John Lennox betoogt dat wetenschap veel kan verklaren, maar niet alle vragen over werkelijkheid, betekenis en God kan beantwoorden.

Het raadsel van God – Alister McGrath
McGrath vertelt hoe hij als jonge atheïst via wetenschap en filosofie opnieuw over God ging nadenken en uiteindelijk christen werd. Zijn persoonlijke zoektocht vormt het vertrekpunt voor vragen over wetenschap, geloof en de betekenis van het bestaan.
Waarom nu nog geloven? – Alister McGrath
Heeft geloof in God nog betekenis in een wereld die steeds meer door wetenschap wordt verklaard? McGrath laat zien hoe het christelijk geloof kan bijdragen aan vragen over betekenis, zingeving en ons begrip van de werkelijkheid.
Een oefening in bescheidenheid – Herman Paul
Hoe kun je als christen geschiedenis, filosofie, taal of andere geesteswetenschappen beoefenen? Paul laat zien dat christelijke academische vorming minder draait om pasklare antwoorden dan om intellectuele deugden en een bescheiden houding.
Goed voor de geest – Hanneke Schaap-Jonker
Wat doet geloven met onze psyche en wat kan de psychologie zeggen over geloof? Psycholoog en theoloog Schaap-Jonker verkent de wisselwerking tussen psychische processen, geloof en geestelijk welzijn.
Blaise Pascal – Graham Tomlin
Blaise Pascal was tegelijk briljant wiskundige en wetenschapper én een diepzinnig christelijk denker. Tomlin laat zien hoe Pascals denken over rede, geloof en de menselijke conditie ook vandaag nog relevant is.
De moeilijkste vragen over God en geloven – Benno van den Toren
Hoe denk je na over kritische vragen rond God, Jezus, lijden en andere religies? Van den Toren onderzoekt niet alleen mogelijke antwoorden, maar ook de overtuigingen en aannames die achter zulke vragen schuilgaan.
Een brug naar God – René van Woudenberg
Kunnen filosofie en wetenschap argumenten aandragen die het geloof in God redelijk maken? Van Woudenberg onderzoekt hoe kennis, rationaliteit, wetenschap en geloof met elkaar samenhangen.











