Menu

Premium

Dicht bij elkaar!

Bij Joël 2,21-27 en Johannes 14,23-29

Verhaal

(Zet een laptop neer en ga erachter zitten. Vertel dan het volgende verhaal.)

Sanne woont tijdelijk in een pleeggezin. Daar heeft ze een broertje en een zusje, Joop en Liesje. Sanne is de oudste. Thuis spelen ze vaak schooltje. Sanne is dan de juf en Joop en Liesje zijn de leerlingen. Sanne leert hun tekenen en schrijven. Ook leert ze hun elke week een nieuw danspasje dat ze op ballet heeft geleerd.

Maar vandaag zitten Joop en Liesje stilletjes op de bank, want Sanne gaat weg. Volgende week gaat ze weer bij haar eigen vader wonen. Hij is een tijd erg ziek geweest en daarom kon hij niet voor Sanne zorgen. Sanne is blij dat ze weer naar haar vader kan, maar Joop en Liesje niet. ‘We zullen je missen. En hoe moeten we nu een nieuw danspasje leren?’

Ineens springt Sanne op. ‘Weet je wat? Ik neem elke week een nieuw danspasje op, en dat stuur ik via de computer naar jullie. En we kunnen ook met elkaar skypen. Dan zien we elkaar op die manier.’

‘Ja!’ roepen Joop en Liesje. ‘Dan zijn we toch dicht bij elkaar!’

(Laat nu een familiefoto zien van jezelf. Kijk, dat zijn mijn …, zij wonen helemaal in …
En toch spreek ik hen elke week, via deze laptop.)

Bijbel

Jezus vertelt aan de leerlingen dat Hij naar God de Vader gaat. De leerlingen worden daar verdrietig van, maar Jezus belooft hun de heilige Geest. Die zal hun kracht geven en leren wat ze moeten doen. Dan is Jezus toch een beetje bij hen.

Gebed

Dank U, God,
voor wat Jezus ons heeft geleerd.
Door zijn verhalen over U
hebben we U beter leren kennen.
Blijf bij ons
als we ons alleen voelen,
als niemand naar ons omkijkt
of naar ons wil luisteren.
Laat uw geest bij ons zijn
als we denken dat Jezus weg is.

Amen.

Bij Joël 2:21-27 en Johannes 14:23-29

Wellicht ook interessant

Bernd Hirscheldt
Bernd Hirscheldt
Basis

Korte Metten: Wondertjes

Een van de mooiste kanten aan het vak van predikant is dat je nooit kan bepalen met wie je in contact zal komen. Dat klinkt misschien wat vreemd. Maar het is een voorrecht om met mensen te kunnen omgaan die je niet zelf hebt uitgekozen, omdat ze precies dezelfde interesses hebben of omdat ze het roerend met je eens zijn. Of omdat je een gemeenschappelijk verleden met elkaar deelt. Dat alles geeft een gevoel van vertrouwelijkheid, maar een nieuwe ontmoeting met een onbekende, iemand die in een heel andere wereld leeft, blijkt vaak veel boeiender te zijn.

Nieuwe boeken