Menu

Premium

In naam van de liefde

Bij Kolossenzen 1,24-2,5

Associatie: Verkondig het evangelie door te dienen…

Bono is popzanger bij U2.

Als daar gelegenheid voor is, zou Pride (In the Name of Love) van U2 gedraaid kunnen worden; zie You Tube.

Vertaling:

Een man komt in naam van de liefde. Een man komt en gaat.
Een man komt hier om goed te doen.
Een man komt om alles op zijn kop te zetten.
In naam van de liefde, een man in naam van de liefde.
In naam van de liefde. Wat anders? In naam van de liefde!

Bono is het pseudoniem van Paul David Hewson. Hij is de rijkste muzikant ter wereld. In één klap heeft hij miljoenen verdiend op de beurs.

Hij is niet altijd zo rijk geweest. Toen hij nog op school zat, begon hij met drie vrienden een bandje. Vanaf het begin heeft hij het in zijn liedjes opgenomen voor mensen die onderdrukt worden.

Bono vindt het niet eerlijk dat hij zo makkelijk zo veel geld heeft verdiend. Andere mensen moeten een hele dag keihard werken om een paar euro te verdienen en er zijn ongelooflijk veel mensen die zelfs dat niet krijgen.

Nu hij rijk is, kan hij mensen helpen om zelf hun brood te verdienen door op een eerlijke manier met hen te handelen. Hij laat mensen in Oeganda kleding ontwerpen en maken. Daardoor kun je in winkels over de hele wereld zien hoe creatief en bijzonder de Afrikaanse ontwerpers zijn. Ze kunnen trots zijn op wat ze maken. Ze verdienen genoeg om goed te eten en in een fatsoenlijk huis te wonen. En als dat eenmaal gelukt is, kunnen er ook andere problemen aangepakt worden. Ziekten als aids bijvoorbeeld.

Zo verbeter je de wereld, vindt Bono. En wat vind jij?

(Met dank aan Bonnefooi.)

Wellicht ook interessant

Basis

Leven als rijke westerling in een extreem arm land

Hoe ziet het volgen van Jezus eruit op een plek die je niet goed kent, die je niet goed begrijpt, en die enorm verschilt van de plek waar je vandaan komt? Op die vraag probeert Arjen Zijderveld in deze serie antwoord te geven. In oktober 2025 verhuisde hij samen met zijn vrouw en twee kinderen van 4 en 2 van Nederland naar Malawi, wegens het werk van zijn vrouw. In Malawi komt hij als rijke westerling echter voor allerlei ethische dilemma’s te staan, lezen we in het eerste artikel. Wanneer knijp je een oogje toe?

None

Voetballen voor God en vaderland

Heilig gras, clubiconen, de hand van God – in de voetbalwereld barst het van de religieuze symboliek. Supporters zingen op zondag hun liederen, verlangen vurig naar een overwinning en danken het team na de weelde van drie punten. Bovendien lijkt er op het professionele veld ruimte te zijn voor ‘echte’ religie. We zien voetballers kruisjes slaan, het gras kussen en bezield omhoog wijzen na een doelpunt. In deze serie leggen we voetbal en geloof naast elkaar: wat hebben ze gemeen en wat juist niet? Dit keer is sportjournalist Frank Van de Winkel aan het woord over geloof in het Belgische en Nederlandse nationaal voetbalelftal.

Basis

Ziek kinderachtige volwassenen!

Ze zijn altijd online, vragen AI om advies over hun mentale gezondheid en lopen regelmatig protesterend door de straten: Generatie Z of Gen Z. Het gaat om jongeren die tussen 1996 en 2012 zijn geboren, in een wereld getekend door crises. Hoe gaan ze hiermee om? Met welke ideeën en vragen lopen ze rond? Yanniek van der Schans, docent levensbeschouwing, houdt een vinger aan de pols en schrijft om de maand een column over de discussies in haar klas. Dit keer over de vraag of er oorlog komt.

Nieuwe boeken