Menu

Basis

Na 10 jaar

Ouderlingenblad de geschiedenis door

In deze columns kijken we terug op 100 jaar Ouderlingenblad. Roelof de Wit is bescheiden: voor hem zijn bij zijn omzien de 10 jaar in de redactie al genoeg... Van de 100 jaar die het Ouderlingenblad oud is, heb ik er 10 mogen meemaken als lid van de redactie. Dat is natuurlijk niet zo veel. Aan de andere kant: onze oudste zoon was toen 7 en is nu 17. Dat maakt een groot verschil! Ontwikkelingen volgen elkaar snel op. Hoe zal het zijn als we weer 10 jaar verder zijn? Daarom leek het me een mooi idee om de jaargang

Wellicht ook interessant

None

Creatiewedstrijd: ‘geloof in generaties’

Er is een “zingevingsrevival” gaande. We raken er niet over uitgepraat en uitgedacht. Grote fascinatie is er voor Gen. Z., maar dat is niet de enige generatie waarin het (christelijk) geloof leeft – voor het eerst, opnieuw, of sinds jaar en dag. Hoe ziet geloofsbeleving eruit en hoe wordt deze verbeeld, ongeacht leeftijd? Welke variëteit komt aan het licht, binnen en tussen de verschillende generaties? Laat het zien en doe mee met onze Creatiewedstrijd!

None

Recensie van Luc Nijs over het boek God. Naar een andere filosofie

Erik Meganck is een Vlaams filosoof en theoloog die enkele jaren geleden het publieke intellectuele domein bestormde met zijn boek ‘religieus atheïsme’ (2021) waarvoor hij de prijs van het beste spirituele boek ontving. In dat boek maakt hij een rondje langs de velden van grote moderne denkers en vroeg zich af waarom -ondanks al het (post)modernisme- men er niet in slaagde God uit het Westerse denken te bannen. Hij concludeerde dat geen van deze grote denkers ooit de stelling heeft geponeerd dat God simpelweg niet bestaat, maar dat ze vooral gekant waren tegen het richtingloze Westerse metafysische denken.

Nieuwe boeken