Menu

None

Symposium Genezing na gebed: naar een evenwichtige visie en praktijk?

Huisarts Dick Kruijthoff deed aan de Vrije Universiteit jaren onderzoek naar genezing na gebed. De bevindingen van Kruijthoff en een medisch beoordelingsteam zijn bijzonder: in sommige gevallen traden medisch opmerkelijke genezingen op. Bovendien waren de uitkomsten niet alleen op medisch terrein bijzonder, maar ook de effecten op de persoonlijkheid bleken verrassend. Dick Kruijthoff pleit ervoor om op een fundamenteel andere manier naar dit onderwerp te kijken en om ruimte te laten voor verwondering, juist in onze rationele westerse cultuur.

Vrijdag 29 mei organiseren het Herman Bavinck Center en KokBoekencentrum Uitgevers het symposium “Genezing na gebed”. Tijdens het symposium gaan we dieper in op het onderzoek door Dick Kruijthoff. Aan bod komt ook de vraag of wij in Nederland behoefte hebben aan een medisch bureau, zoals in pelgrimsoord Lourdes.

Wanneer? D.V. vrijdagmiddag 29 mei 2026, 13:30 – 16:40

Waar? Hoofdgebouw Vrije Universiteit, De Boelelaan 1105, Amsterdam; zaal HG10A20

Het programma is als volgt:

13.00 Inloop met koffie / thee
13.30 Opening en welkom door Henk van den Belt, hoogleraar systematische theologie
13.40 Highlights uit onderzoek en boek door Dick Kruijthoff, huisarts
13.55 Respons van Miranda Klaver, hoogleraar religiewetenschappen
14.10 Respons van Rick Paul, em. longchirurg
14.25 Respons van Lourens du Plessis, directeur van stichting Opwekking
14.40 Pauze
15.15 Reactie van Dick Kruijthoff
15.30 Forumgesprek met de zaal
16.20 Afronding
16.45 Borrel, gelegenheid voor ontmoeting


Wij nodigen u van harte uit om aanwezig te zijn tijdens het symposium. De kosten bedragen voor studenten €3,50; voor niet-studenten €10,00. U kunt zich aanmelden door uzelf op te geven bij het Herman Bavinck Center: [email protected]. U ontvangt binnen twee weken een e-mail met nadere informatie m.b.t. de aanmelding.

Wij zien ernaar uit om u op vrijdag 29 mei te ontmoeten!

Dick Kruijthoff, auteur Onvermoed aangeraakt
Henk van den Belt, directeur Herman Bavinck Center
Arjen van Trigt, uitgever KokBoekencentrum Uitgevers


Dick Kruijthoff, Onvermoed aangeraakt. Onderzoek van een arts naar genezing na gebed. Uitgeverij: Utrecht, KokBoekencentrum Uitgevers, 2025. 224 pp. € 21,99. ISBN 9789043542371.

Wellicht ook interessant

None

Achtergrondartikel bij het dagboek ‘Samen de hele Bijbel door’

Iedereen zal de vraag herkennen ‘Hoe geef ik de geloofsopvoeding praktisch vorm?’ Deze vraag hebben wij als ouders in ieder geval wel regelmatig onszelf gesteld. Je krijgt geen opleiding om je kinderen op te voeden en je kinderen in het geloof opvoeden is nog weer iets anders. Gelukkig mogen we zelf gevoed worden door het Woord en de zondagse erediensten. Ook zijn er binnen onze gemeente mogelijkheden om onderwijs te ontvangen in de vorm van doopcatechese en de leerdiensten. Wij zijn vanaf jongs af aan begonnen om bij de maaltijden hardop te bidden en een stukje uit de Bijbel, of kinderbijbel, te lezen. Juist het jong beginnen geeft je als ouders houvast en de kinderen gaan er dan ook zelf om vragen als je het zelf vergeet.

None

Het Keltisch jaar, het natuurlijke ritme van gebeden en meditaties

David Cole is goed thuis in de enorme schat van teksten uit de traditie van ‘keltisch christendom’. In dit boek biedt hij een rijke selectie aan, uit heiligenlevens, gebedsteksten, zegenbedes, aanroepingen, liederen. Niet als historisch verhaal, niet als literaire analyse, maar als onderdelen op een weg door de kalender van het jaar, steeds samen met een bijbeltekst, een overdenking, een gebed. Hij bedt ze in, in een gang van winter naar herfst, langs de acht getijden van het jaar. Acht getijden, conform de keltische kalender. Wie bewust bij ‘buiten’ leeft, weet dat vier seizoenen niet genoeg zijn om het jaar te typeren. Winter bijvoorbeeld valt begin november in als vogels wegtrekken naar het Zuiden of juist uit het Noorden landen, maar vanaf de winterzonnewende, 21 december, worden de dagen weer langer. Lente begint in deze manier van tellen rond 7 februari, voorjaarsequinox 21 maart geeft de volgende fase aan.

Nieuwe boeken