Menu

Basis

Een heilig boek

Als de Bijbel een heilig boek voor je is, hoe lees je dat boek dan? Als een boek met regels en voorbeelden die je moet opvolgen? Of als boek met verhalen die je aan het denken zetten? En wat als de Bijbel géén heilig boek voor je is? ‘Gezag’ is zo’n woord waar veel mensen de kriebels van krijgen. Gezag, dat is iets voor een officier in het leger. Als hij of zij een commando brult, luisteren de soldaten. Zulk gezag is iets van vroeger. Tegenwoordig vinden we het belangrijk dat iedereen gelijk is. We zijn geen soldaten die naar

Wellicht ook interessant

None

Creatiewedstrijd: ‘geloof in generaties’

Er is een “zingevingsrevival” gaande. We raken er niet over uitgepraat en uitgedacht. Grote fascinatie is er voor Gen. Z., maar dat is niet de enige generatie waarin het (christelijk) geloof leeft – voor het eerst, opnieuw, of sinds jaar en dag. Hoe ziet geloofsbeleving eruit en hoe wordt deze verbeeld, ongeacht leeftijd? Welke variëteit komt aan het licht, binnen en tussen de verschillende generaties? Laat het zien en doe mee met onze Creatiewedstrijd!

None

Recensie van Luc Nijs over het boek God. Naar een andere filosofie

Erik Meganck is een Vlaams filosoof en theoloog die enkele jaren geleden het publieke intellectuele domein bestormde met zijn boek ‘religieus atheïsme’ (2021) waarvoor hij de prijs van het beste spirituele boek ontving. In dat boek maakt hij een rondje langs de velden van grote moderne denkers en vroeg zich af waarom -ondanks al het (post)modernisme- men er niet in slaagde God uit het Westerse denken te bannen. Hij concludeerde dat geen van deze grote denkers ooit de stelling heeft geponeerd dat God simpelweg niet bestaat, maar dat ze vooral gekant waren tegen het richtingloze Westerse metafysische denken.

Nieuwe boeken