Menu

Basis

Ruim 1500 auteurs benaderd…

In onze serie ‘Ouderlingenblad de geschiedenis door’ deze keer weer een concreet en praktisch verhaal. Is het secretariaat niet ‘de spin in het web’…? Als je al bijna een kwart eeuw meeloopt met deze 100-jarige borrelt er in de herinneringen genoeg op. Binnen de redactie maak ik deel uit van het redactiesecretariaat. Dat betekent dat de plannen die we tijdens de redactievergaderingen maken, uitgevoerd moeten worden. In ieder geval moet er voor ieder artikel een auteur gezocht worden. Die namen bedenken we met elkaar. Vervolgens moeten die mogelijke auteurs benaderd worden. Als je bedenkt dat er iedere maand een blad

Wellicht ook interessant

Kaart Noord-Afrika
Kaart Noord-Afrika
None

Interview: ‘Augustinus vocht niet alleen voor orthodoxie, hij was de uitvinder’

In haar boek Augustinus de Afrikaan werpt classica Catherine Conybeare een nieuw licht op een van de meest bekende figuren uit de kerkgeschiedenis: Augustinus van Hippo (354-430). Hoewel hij tot nu toe vooral gezien is als invloedrijk voor de ontwikkeling van de Europese cultuur, beargumenteert Conybeare dat het zien van Augustinus als een Noord-Afrikaan essentieel is om zijn werk goed te kunnen begrijpen. Maar het verhaal over zijn Afrikaanse identiteit is, net zoals zijn theologische overtuigingen, niet een kwestie van simpele categorieën. Wouter Hofland ging met Catherine Conybeare in gesprek.

Hendrikus Berkhof
Hendrikus Berkhof
None

Thema: Hendrikus Berkhof

Hendrikus Berkhof (1914-1995) is een van de meest invloedrijke Nederlandse theologen van de twintigste eeuw. Karel Blei schreef de biografie Hendrikus Berkhof, een fascinerende levensverhaal van deze creatieve theoloog, die er levenslang naar zocht het evangelie verstaanbaar te maken voor een naoorlogse samenleving. Hij ging daarbij het gesprek aan met alle richtingen in de theologie, van orthodox tot vrijzinnig. Evert Jonker, emeritus hoogleraar praktische theologie en net als Berkhof was hij predikant in de hervormde gemeente Lemele en Archem en ook werkzaam aan het theologisch seminarie in Doorn, is te gast in deze aflevering van De theologie podcast. Tom Mikkers gaat met hem in gesprek over het leven en de betekenis van Hendrikus Berkhof.

Nieuwe boeken