3. Gods verlossingsplan
Bij het hoofdthema ‘Gods verlossingsplan’ (uit het boek Goed gelovig) gaat het over een dubbele vraag: waarom is Gods verlossingsplan zoals het is, en hoe wordt het zondaren tot zegen?
Zie ook

Bij het hoofdthema ‘Gods verlossingsplan’ (uit het boek Goed gelovig) gaat het over een dubbele vraag: waarom is Gods verlossingsplan zoals het is, en hoe wordt het zondaren tot zegen?

Zeker predikanten, maar eigenlijk alle theologen en theologisch geïnteresseerden moeten dit boek lezen. Het biedt een originele maar nuchter historische blik op de vier evangeliën, zowel gedegen als een tikkeltje speculatief. Het effect ervan is dat je de evangeliën nog weer eens compleet wilt lezen, in het Grieks natuurlijk, om de talrijke inzichten uit dit boek te wegen en je te verhouden tot dit nieuwe perspectief.
In zijn nieuwe boek Echo’s van het goede nieuws (verschenen op 18 december 2025) presenteert Geurt-Henk van Kooten een geheel nieuwe kijk op het vroegste christendom. De Cambrigde-hoogleraar werpt nieuw licht op de Evangeliën door ze te plaatsen in hun oorspronkelijke, historische context. Dat geeft een andere kijk op de zaak. Zo laat Van Kooten op overtuigende wijze zien hoe Jezus religie en politiek van elkaar scheidde en een innerlijke zoektocht naar waarheid opende.
Bijna twintig jaar geleden, toen ik nog in Engeland woonde, stond ik op een morgen vroeg op. Buiten was het nog donker en koud. Ik nam een snelle douche om wakker te worden. Met een dikke jas aan verliet ik mijn appartement, liep de steile heuvel af, stak de rivier Wear over en beklom een heuvel, die nog steiler was, tot ik bij de kathedraal van Durham aankwam. Het was lente, maar de grond was bedekt met een vers laagje sneeuw.