Menu

Premium

Abel en Zwijntje

Bij Lucas 15:11-32

Omdat Luuk veel alleen thuis was, leek het zijn moeder verstandig hem op zijn verjaardag twee jonge katten geven. Luuk vond dat wel oké. Maar het was ook een heel werk om ze te verzorgen, met het eten en de kattenbak en zo. Ook was hij bezorgd dat ze zouden weglopen, zolang ze nog te jong waren om het huis terug te vinden. Abel, de oudste kat, was schrikkerig. Het liefst lag hij achter de bank bij het raam. Alleen Luuk vertrouwde hij. Hij kwam soms bij hem op schoot en probeerde dan onder zijn T-shirt weg te kruipen. Dan moest Luuk lachen. ‘Hou op, gek beest, dat kriebelt!’ Als er bezoek kwam schoot Abel weg, de trap op, onder het bed van Luuk.

Zwijntje, de jongste kat, was juist niet verlegen. Die sprong bij het bezoek op schoot of gaf kopjes tegen de benen. En nieuwsgierig snuffelde hij langs de plinten en verkende het hele huis. Al snel werd het huis hem te klein en een keer zag hij kans om te ontsnappen. Dat was niet best. Sylvana hielp Luuk om een poster op te stellen en te printen met Poes vermist. Daaronder een foto van Zwijntje met zijn lichtbruin gestreept vachtje. En natuurlijk het telefoonnummer van Luuk thuis. Op elke boom en lantaarnpaal in de buurt plakten ze er een. ’s Avonds kwam Zwijntje weer gewoon aanlopen. Hij had zeker honger gekregen. Je snapt dat Luuk blij en opgelucht was. Hij gaf Zwijntje een bakje kattenbrokken. Gauw riep hij Sylvana en de buren om te komen kijken. Het werd een feest. Maar waar was Abel? Onder het bed! Luuk trok hem er voorzichtig onder vandaan en stopte hem onder zijn T-shirt. Met een bobbel onder zijn T-shirt kwam hij de kamer in. ‘Nu heb ik ze allebei weer!’

Wellicht ook interessant

Bestorming van het Capitool in de Verenigde Staten n
Bestorming van het Capitool in de Verenigde Staten n
Basis

Vruchtbare grond? Over het Bijbelgebruik door populistische politici

In dit artikel gaat het over de manier waarop rechtse populisten gebruik maken van Bijbelse retoriek en beeldspraak. Er wordt gekeken naar politieke verschuivingen, zoals in de Verenigde Staten, Brazilië, Zuid-Afrika en Europa,  en antwoord gezocht op de vraag waarom Bijbels geïnspireerd politiek discours zo’n grote weerklank vindt bij een hedendaags publiek. Het zal blijken dat de Bijbel meer is dan een oppervlakkig instrument bij politieke manipulatie. Er is eerder sprake van een symbiotische relatie: populistische leiders spelen in op bestaande culturele, emotionele en religieuze angsten bij hun publiek, dat er naar verlangt zijn identiteit Bijbels bevestigd te zien. We komen dit fenomeen op het spoor als we ontdekken hoe de Bijbel dient als instrument voor politieke misleiding, als een mechanisme voor radicale vereenvoudiging in een complexe wereld, als een kader voor traditionele genderrollen, als een emotioneel anker voor angst en woede, en als een middel om nationale identiteit te definiëren.

Nieuwe boeken