Menu

Premium

Op zoek naar een relevante theologie

Toen Jezus in het gebied van Caesarea Filippi kwam, vroeg hij zijn leerlingen: ‘Wie zeggen de mensen dat de Mensenzoon is?’ Ze antwoordden: ‘Sommigen zeggen Johannes de Doper, anderen Elia, weer anderen Jeremia of een van de andere profeten.’ Toen vroeg hij hun: ‘En wie ben ik volgens jullie?’ ‘U bent de messias, de Zoon van de levende God,’ antwoordde Simon Petrus. (Mattheüs 16: 13-17)

In confrontatie met een drietal contemporaine theologische benaderingen, – analytisch, deconstructivistisch en radicaal-, positioneren de PThU-theologen Schaafsma, Benjamins, Jansen en Hettema (SBJH) een hermeneutische methode die de wijsgerige en theologische uitdagingen van onze tijd serieus neemt, maar vooral ook godsdienstig relevant is. ‘We willen recht doen aan de wisselvalligheden van het gewone dagelijkse leven,’ schrijven de auteurs in de slotalinea van hun artikel. In hun ‘dagelijkse strijd in geloof en ongeloof’ verdienen mensen steun en ‘komen niet verder met een volledige en principiële besluiteloosheid van de zijde van theologen op basis van een op zichzelf juiste overtuiging van Gods onherleidbare anders-zijn’ [SBJH26].

Lees het hele artikel als PDF

Wellicht ook interessant

foto van Rudy Heylen, de geïnterviewde, tegen een zwarte achtergrond
foto van Rudy Heylen, de geïnterviewde, tegen een zwarte achtergrond
Basis

‘Toen ik het kruisje aan mijn halsketting toonde, wilde die speler met mij werken’

In zijn loopbaan als mental coach bij Belgische voetbalploegen zoals Club Brugge, Standard, Antwerp en nu RC Genk heeft Rudy Heylen al veel gelovige voetballers begeleid. Uit alle werelddelen en van verschillende religies. Tijdens het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ziet hij sommige van ‘zijn’ voetballers op het veld rondlopen en denkt hij weleens terug aan hun gesprekken. Hoe kijkt hij, die zelf gelovig is, aan tegen voetbal en religie?

Gay pride
Gay pride
Basis

Het pastorale oordeel achter conversietherapie

Eindelijk! Een opluchting voor velen: conversietherapie is nu toch echt bij wet verboden. De wet is aangenomen met een duidelijke meerderheid en dat betekent dat wat in de volksmond ook wel ‘homogenezing’ wordt genoemd nu strafbaar is. Iemand mag niet onder dwang trachten iemands seksuele voorkeur of genderidentiteit te veranderen. Dat ik gevraagd ben af en toe een bijdrage te leveren aan de rubriek ‘Opinie’ en dat ik met zo’n positieve boodschap mag beginnen, is wel uniek.

Nieuwe boeken