Menu

Basis

Protestantse Gemeente Boskoop

We hebben drie mensen, die op één of andere manier in hun gemeente met Samen Jong aan het werk zijn, gevraagd naar hun werkwijze en ervaringen. Dit is de eerste, een goed bericht uit Boskoop. In de Protestantse Gemeente Boskoop draait sinds begin 2022 een Samen Jong-werkgroep. De werkgroep is divers. De jongste deelnemer, Menthe, zit in de brugklas. De oudste, Joke, is 76 jaar. We hebben ingezet op verschillende leeftijden, en daardoor een brede vertegenwoordiging van de gemeente. Daarnaast is ook een predikant, één van de jeugdouderlingen en de ouderling voor vorming en toerusting lid van de werkgroep. Menthe

Wellicht ook interessant

None

Recensie over Samen aan tafel

Het gezin speelt een enorm belangrijke rol in de betrokkenheid van kinderen en jongeren bij geloof en kerk. Voor veel gezinnen is geloofsopvoeding in een tijd waarin iedereen het druk heeft en geloven niet vanzelfsprekend is best lastig. Twee Rotterdamse predikanten bieden hen een handreiking om jaarlijks een mooi moment met je kind te creëren voor inwijding in het geloof aan de hand van het avondmaal. Met Samen aan tafel hebben zij een heel leuk en praktisch boekje gemaakt voor gezinnen in gemeenten waar kinderen aan het avondmaal gaan.

Kist van bovenaf gezien met bloemstuk erop
Kist van bovenaf gezien met bloemstuk erop
Premium

De heiligen ons voorgegaan

Allerheiligen en Allerzielen zijn in de protestantse traditie geen gangbare feesten. Niettemin is op tal van plaatsen ook in protestantse kring de gewoonte ontstaan om op of rond Allerzielen de overledenen te gedenken. Nu dit jaar Allerheiligen op een zondag valt en Allerzielen op een maandag, zien wij kansen voor een gedachtenisviering op 1 of 2 november. In het eerste deel van dit artikel belichten wij de relatie tussen Allerheiligen en Allerzielen. Het tweede deel biedt suggesties voor liederen tijdens een gedachtenisviering in het perspectief van Allerheiligen. Deze suggesties zullen ook bruikbaar zijn wanneer de gedachtenis op een andere dag gevierd wordt.

Nieuwe boeken