Menu

None

Meditatie 4 Mariamomenten: Hij weet alles van mij

Eline Hoogenboom

Naderen tot Jezus

Jezus weet echt alles van je. Toch wil Hij in relatie met je staan en verlangt Hij ernaar dat je je hart uitstort. Vertel Hem waar je vol van bent.

Rusten aan zijn voeten

Nadat je je hart hebt uitgestort, zeg je even niets en ontvang je zijn liefde. Open bijvoorbeeld je handen en vraag de heilige Geest je te vullen. Misschien voel je iets, kippenvel of vrede. Misschien niets.

Maar weet dat God bij je is.

Zijn woorden tot je nemen

Lees: Johannes 4:1-42

Nadat Jezus eerst met Nikodemus een gesprek heeft gevoerd over wedergeboorte (dit gesprek vertoont veel parallellen met het gesprek waar wij nu op inzoomen: ontdek je ze?) gaat Hij in gesprek met een Samaritaanse vrouw. Haar naam wordt niet genoemd, wellicht omdat haar afkomst belangrijker is om te vermelden: Joden gingen niet met Samaritanen om en daarom was dit een opzienbarende ontmoeting. Jezus vraagt de vrouw haar man te halen en blijkt veel van haar te weten. De vrouw staat paf. Jezus vertelt haar over het water dat nooit opdroogt, de bron vanwaaruit water opwelt dat eeuwig leven geeft (vers 14).

De Samaritaanse vrouw is diep onder de indruk en getuigt over Hem in één zin: ‘Hij weet alles van mijl’ (vers 39). Misschien dat het jou angst aanjaagt dat Hij alles van je weet. Voor deze vrouw betekende het juist bevrijding, en dat mag het voor jou ook zijn. Bevrijding omdat Hij zijn genade over jouw wonden en zonden laat stromen, omdat Hij jouw levende water is en je nooit meer uit een andere bron hoeft te drinken. Halleluja!

Je zorgen achterlaten

Soms wordt het als een soort waarschuwing gezegd: stel je eens voor dat Jezus een video van jouw leven zou zien… Maar Hij wéét alles. En toch houdt Hij van je. Oneindig. Voer vandaag eens een gesprek met God en leg je vragen eerlijk voor Hem neer, zoals Nikodemus deed.

Eline Hoogenboom

Eline Hoogenboom (41) is auteur, spreker en oprichter van Villavie Academy. In deze Academy biedt zij vrouwen online cursussen om thuis te komen bij God en balans te vinden in hun levenshuis. Ook spreekt en schrijft ze veel over het leven met God. Villavie organiseert op 28 maart een groot event voor vrouwen. Op die dag wordt het dagboek Mariamomenten gelanceerd.

Bestel Mariamomenten bij onze partner Boekenwereld

Boekcover Mariamomenten

‘Mariamomenten’ van Eline Hoogendoorn (red.) is een inspirerend dagboek dat vrouwen aanmoedigt om met Maria elke dag aan de voeten van hun Maker te zitten. Geschreven onder de redactie van Eline Hoogenboom, samen met andere auteurs van het online platform Villavie, biedt dit dagboek een gelegenheid om te ontsnappen aan de drukte van alledag en een diepere verbinding te vinden met Jezus en Gods genade. Het dagboek bevat 300 mariamomenten die dezelfde structuur volgen. Je wordt aan de voeten van Jezus gebracht, er volgt een moment van stilte, een bijbellezing en een korte uitleg. Uiteindelijk bid je of schrijf je in een dagboek. Hoe druk de dag ook is, dit dagboek geeft je de structuur om dagelijks tussen alle drukte te worden als Maria en plaats te nemen aan de voeten van Jezus.

Wellicht ook interessant

Engraving by the German painter Julius Schnorr von Carolsfeld (March 26, 1794 - May 24, 1872)
Engraving by the German painter Julius Schnorr von Carolsfeld (March 26, 1794 - May 24, 1872)
Basis

Jezus en het Koninkrijk van God: een politiek gevaar

Wie schrijft over politiek in de eerste eeuw, in het Nieuwe Testament, moet zich er allereerst rekenschap van geven dat de term in zekere zin een anachronisme is. Politiek en religie zijn allebei moderne labels die betrekking hebben op ideeën en instituties. Zo wordt religie meestal gezien als een samenspel van overtuigingen en rituelen die in georganiseerde vorm door een geloofsgemeenschap gepraktiseerd worden. Er is een normatief element aan: dit moet je wel geloven, dat niet. En er is een sociale organisatievorm aan verbonden. Hetzelfde geldt voor ‘de politiek’: ook hier is het een samenspel van ideeën en praktijken, verbonden aan organisaties als een parlement en politieke partijen. Bij het bestuderen van de politieke dimensies van het optreden van Jezus moeten we dit anachronistische aspect van beide termen in ons achterhoofd houden.

Nieuwe boeken