Preekschets Filemon 15-16
Het volledige Premium-artikel lezen?
Dit artikel is voor Premium-leden.
Log in en lees onbeperkt alles op Theologie.nl. Nog geen lid?
Al voor € 10,- per maand heb je toegang tot het volledige aanbod.
Dit artikel is voor Premium-leden.
Log in en lees onbeperkt alles op Theologie.nl. Nog geen lid?
Al voor € 10,- per maand heb je toegang tot het volledige aanbod.
Onze wereld kent allerlei ‘hellen’ stelt Theoloog der Nederlanden Arnold Huijgen: de klimaathel, de mentale hel, de hel van de oorlog. Deze hellen vragen om theologische duiding én om prediking. Tijdens het Preekfestival 2026 aan de PthU sprak Huijgen onderstaande lezing uit, waarna een workshop volgde. Want hoe doe je dat, preken over de hel?
Arnold Huijgen duikt naar eigen zeggen graag in de ‘vergeten groenten uit de tuin van de protestantse theologie’. Eerder deed hij dat met zijn boek over Maria en nu met zijn boek over de hel en het kwaad: Inferno. Lees hieronder een fragment uit de inleiding van Inferno.
Dit themanummer gaat over geloofsdiversiteit, in het verleden en in het algemeen. Maar wat als die diversiteit in de eigen gemeente concreet wordt? Als er meningsverschillen (of erger) ontstaan over actuele zaken, waar keuzes en beslissingen worden gevraagd? Is het mogelijk elkaar vast te houden, en hoe dan?