Preekschets Psalm 27
Het volledige Premium-artikel lezen?
Dit artikel is voor Premium-leden.
Log in en lees onbeperkt alles op Theologie.nl. Nog geen lid?
Al voor € 10,- per maand heb je toegang tot het volledige aanbod.
Dit artikel is voor Premium-leden.
Log in en lees onbeperkt alles op Theologie.nl. Nog geen lid?
Al voor € 10,- per maand heb je toegang tot het volledige aanbod.
We lijken in een tijd te leven waarin je overal iets van moet vinden, het liefst meteen. Of die mening ergens op gebaseerd is, is soms nog maar de vraag. Tegelijk voelt het alsof dat ook van ons verwacht wordt: dat we overal een uitgesproken standpunt over hebben. Maar helpt het ons echt verder, al die snelle oordelen? Of kan het ook anders?
Datum: 12 november 2026. Plaats: Janskerk, Utrecht. Thema: Zin is in. Generaties in gesprek. Hoofdsprekers: Hanneke Schaap-Jonker, Evy van Beijen.
Gen Z lijkt meer interesse te hebben in religie, klopt aan bij kerken en staat open voor zingevingsvragen. Hun mentale gezondheid gaat achteruit door prestatiedruk, sociale media, oorlogsdreiging, klimaatcrisis en woningnood. Stevige uitspraken. Maar wat is het perspectief van de jongeren zelf? Hoe ervaren zij de aan hen toegeschreven ‘zoektocht naar zin’? Nathan en Rozamaryn, de Jonge Theologen der Nederlanden, schrijven elke maand een column over wat hun eigen generatie beweegt. Deze maand de column van Nathan over musicals.