Menu

Premium

Bidden in fragmenten

Wanneer ik op het ogenblik voorga in kerkdiensten, vind ik het bidden nog moeilijker dan het preken. Hoe zullen we bidden in deze tijd en wat zullen we bidden? En waarom zouden we eigenlijk bidden? Al langere tijd hielden die vragen mij bezig, en zoals dat gaat als je je ergens mee bezig houdt: je komt er steeds dieper in. Maar de verbijsterende wendingen die de oorlog in Irak heeft genomen en de moord op Van Gogh met de erop volgende discussie in eigen land, maken die vragen urgent. Ik doe in mijn Kroniek verslag van mijn zoektocht naar antwoorden op deze lastige vragen, en van mijn worsteling met de vragen rondom het bidden in deze tijd. Tot een samenhangend geheel leidt dat alles vooralsnog vanzelfsprekend niet, maar dat hoeft in een Kroniek ook niet: de daar beschreven dingen worden bijeen gehouden doordat ze zich in dezelfde tijd afspelen. En de tijd is verwarrend en allerminst eenduidig te interpreteren, zoals de opiniepagina’s, ook in buitenlandse kranten dagelijks tonen.

Lees het hele artikel

Wellicht ook interessant

None

Symposium Genezing na gebed: naar een evenwichtige visie en praktijk?

Huisarts Dick Kruijthoff deed aan de Vrije Universiteit jaren onderzoek naar genezing na gebed. De bevindingen van Kruijthoff en een medisch beoordelingsteam zijn bijzonder: in sommige gevallen traden medisch opmerkelijke genezingen op. Bovendien waren de uitkomsten niet alleen op medisch terrein bijzonder, maar ook de effecten op de persoonlijkheid bleken verrassend. Dick Kruijthoff pleit ervoor om op een fundamenteel andere manier naar dit onderwerp te kijken en om ruimte te laten voor verwondering, juist in onze rationele westerse cultuur.

None

Achtergrondartikel bij het dagboek ‘Samen de hele Bijbel door’

Iedereen zal de vraag herkennen ‘Hoe geef ik de geloofsopvoeding praktisch vorm?’ Deze vraag hebben wij als ouders in ieder geval wel regelmatig onszelf gesteld. Je krijgt geen opleiding om je kinderen op te voeden en je kinderen in het geloof opvoeden is nog weer iets anders. Gelukkig mogen we zelf gevoed worden door het Woord en de zondagse erediensten. Ook zijn er binnen onze gemeente mogelijkheden om onderwijs te ontvangen in de vorm van doopcatechese en de leerdiensten. Wij zijn vanaf jongs af aan begonnen om bij de maaltijden hardop te bidden en een stukje uit de Bijbel, of kinderbijbel, te lezen. Juist het jong beginnen geeft je als ouders houvast en de kinderen gaan er dan ook zelf om vragen als je het zelf vergeet.

Nieuwe boeken